25. 3. 2013
Kategorie: Reklamní články

Bez čeho se španělská kuchyně neobejde

25. 3. 2013
Kategorie: Reklamní články

Středomořská kuchyně právem patří mezi nejzdravější na celém světě. Každá ze středomořských oblastí má své speciality a delikatesy, které na talíři nesmí chybět, nicméně v mnohých ingrediencích se středomořské státy shodují.

Základem každé kuchyně je kvalitní panenský olivový olej. Kromě jeho lahodné chuti má i velice příznivý vliv na lidský organismus a chrání nás před různými cévními chorobami. Přidává se do každého pokrmu a slouží k jeho přípravě nebo dochucení. Olivový olej naleznete na každém stole společně s bílým pečivem. To se do oleje tradičně namáčí a tímto způsobem se pojídá jako předkrm nebo při posezení u dobrého vína.

Španělé, Italové a Řekové se pyšní pěstováním oliv, ze kterých se olivový olej lisuje. Španělsko ve vývozu oliv dominuje. Ani zelené, ani černé olivy na talíři nesmí chybět. Podávají se jako součást předkrmů a jídlům přidávají na pikantnosti. Ve Španělsku se podávají v rámci tapas, nebo-li jednohubek přikusovaných k vínu.

Sehnat originální středomořské pochutiny bylo dříve téměř nemožné. Lidé je nakupovali ve velkém v zahraničí a pochoutky si často vozili jako suvenýry. V dnešní době nalézáme stále častěji specializované obchody a e-shopy, především ve větších městech, které originální produkty se Středomoří prodávají. Jedním z nich je i brněnský obchod se španělskými pochutinami Baasta. Veškeré dobroty můžete nakoupit buď přímo v kamenném obchodě, nebo si je nechte doručit přepravní službou. Na stránkách http://www.bassta.cz/ si určitě vyberete vaše oblíbené lahůdky a jejich nákupu prostě a jednoduše neodoláte. A vybírat je skutečně z čeho. Proto neváhejte a zkontrolujte nabídku již dnes.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *