9. 2. 2016
Kategorie: Reklamní články

Co na sobotní oběd?

9. 2. 2016
Kategorie: Reklamní články

Sobotní čas oběda rozhodně není spojován s takovými tradicemi, jako oběd nedělní. Ačkoliv i sobota je jednou z mála příležitostí, kdy se může sejít celá rodina pohromadě a užít si alespoň chvíli společného času. A pro tuto příležitost je třeba také připravit kvalitní menu, ideálně o třech chodech. Chybí vám inspirace a bojíte se, že celé menu špatně poskládáte? Přinášíme osvědčený tip, který je na sobotní oběd zaručeně správnou volbou.

Polévka hrášková
Hrášek je nesmírně zdravou a vydatnou potravinou. Navíc skvěle chutná a jeho mírně nasládlá chuť chutná i dětem. Příprava hráškového krému je snadná. Polévku uvařte den předem, aby se stihla lépe uležet a chutě vyšly na povrch. Na sádle osmahněte jarní cibulku a kostičky anglické slaniny. Přidejte pytlík mraženého hrášku a zalijte vodou. Hrášková polévka se dochucuje jen solí a pepřem. Polovinu hrášku vyjmeme, zbytek umixujeme tyčovým mixerem a přidáme hrášek. Polévka je hotová. Před přípravou hlavního chodu si nezapomeňte vyčistit troubu, budete jí potřebovat.

Hlavní chod – pečená kachna, červené zelí a bramborový knedlík
Jako hlavní chod doporučujeme vsadit na jedno z nejklasičtějších jídel – pečenou kachnu. Kachna by se měla péci pomalu, na menší teplotu a delší dobu. Nezapomeňte důkladně osolit, potřít česnekem a přidat kmín. Jako příloha jsou ideální poctivé bramborové knedlíky od babičky a červené zelí na sladkokyselo, které by mělo být mírně zahuštěné jíškou. Ideálně z čerstvého zelí, nikoliv ze sterilovaného.

Buchta rychlá, ale chutná
Když už byl tradiční oběd, je ideální volbou také tradiční dezert. Budete dlouho péct kachnu, vařit zelí, připravovat bramborový knedlík, tak je třeba vybrat rychlou a přesto chutnou buchtu. Jako nejlepší volba nám vyšla kefírová buchta na hrnky. Skvěle chutná a navíc je jen minimálně kalorická, což je po kachně rozhodně dobrá zpráva.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *