22. 9. 2015
Kategorie: Reklamní články

Co uvařit z vepřového masa

22. 9. 2015
Kategorie: Reklamní články

Máte doma pořádný kus vepřového a lámete si hlavu nad chutným receptem, kterým byste překvapili svou rodinu? Co se přípravy týče, nabízí vám vepřové maso nespočet zajímavých variací. Můžete jej vařit, smažit, dusit, grilovat i rožnit a připravovat jej v celku, stočené do rolády, namleté či nakrájené na malé kousky. V dnešním článku vám poradíme, jaká chuťově lahodná jídla můžete z vepřového masa připravit – nechte se inspirovat!

Výborný gulášek nikdy neurazí!

Guláš je jeden z pokrmů, kterým nikdy nikoho neurazíte. Druhů guláše existuje celá řada a každý má svůj osvědčený recept, po kterém se všichni pohoštění olizují až za ušima. Vepřový guláš z plecka je vhodnou volbou pro sytý oběd, ať už jej připravíte na jakýkoli způsob. Klasikou me bramborový guláš, který je rychlý na přípravu. Pro ty, jež chtějí experimentovat, můžeme doporučit guláš s arašídy, které dodají tomuto pokrmu úplně nový rozměr.

Libové masíčko vám přijde k chuti!

Mnoho lidí zastává názor, že vepřové maso je tučné. Není to pravda. Dávno odzvonilo dobám, kdy byla prasata chována převážně na sádlo. Jestliže si chcete pochutnat na libovém masíčku, pak je pro vás ideální volbou vepřová plec, se kterou si v kuchyni můžete výborně pohrát. Kromě lahodných gulášků si z plecka můžete připravit dietní pokrm zvaný vepřové v kedlubnách, které je odlehčené a vhodné pro ty, jež si snaží hlídat svou váhu.

Poctivá večeře, aneb vepřové na česneku

Nevadí vám ostřejší chuť česneku ani jeho typický pach? Pak si k večeři můžete připravit vepřové na česneku s bramborovým knedlíkem a špenátem. Tento pokrm se podobá české klasice knedlo-vepřo-zelo, kterou ale můžete ozvláštnit výměnou zelí za špenát, díky čemuž jídlo ihned budete vnímat jinak. Tak co – troufnete si jít proti proudu jednomu z nejznámějších českých jídel?

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *