16. 6. 2016
Kategorie: Reklamní články

Gastro balení z několika pohledů

16. 6. 2016
Kategorie: Reklamní články

Možná jste již mnohokrát slyšeli pojem gastro balení, nikdy jste však příliš nepátrali po tom, co tato dvě slova přesně znamenají. Jazykoví nadšenci možná odtuší, že toto sousloví označuje balení potravin, protože výraz gastro (první část slov souvisejících se žaludkem, např. gastronomie, gastrodynie aj.) souvisí s trávicím systémem, respektive s žaludkem.

Mnozí si mohou myslet, že se pod tímto souslovím ukrývá obecný význam značící balení jakýchkoliv potravin v malém i ve velkém množství. Jistě mnohým z nás vytanou na mysli konzervované potraviny, jogurty zabalené do kelímků či skleniček s otvíratelným uzávěrem, plastové lahve, zelenina zabalená do předem navážených balíčků, okurky zabalené v průhledných plastových fóliích a tak dále, výčet by mohl pokračovat ještě dlouho.

U společnosti BMC Brno, která na jedné ze svých stránek www.bassta.cz nabízí poměrně široký sortiment potravin, zejména pak suroviny balené v gastro balení, označuje pojem gastro velkogramážové produkty dovážené od osvědčených zahraničních dodavatelů. Tato společnost se specializuje především na dovoz oliv, olivových olejů, cizokrajného konzervovaného ovoce a zeleniny a dalších surovin a potravin.

Velkogramážová balení využívají pro svoji práci zejména různá gastronomická zařízení, jako například restaurace, hotely, velkoobchody s potravinami, velké jídelny a jiná zařízení zpracovávající nejrůznější suroviny. Pro ně by klasická jednoporcová nebo malogramážová balení znamenala zbytečnou práci navíc a kromě toho zbytečně mnoho odpadků, které je nutné správně třídit a vyhazovat do správných kontejnerů. Gastro balení tedy šetří nejen práci těch, kteří se surovinami pracují, ale také životní prostředí a v neposlední řadě také peníze.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *