3. 3. 2015
Kategorie: Reklamní články

Zdravé recepty bez masa

3. 3. 2015
Kategorie: Reklamní články

Jednou za čas je určitě dobré, když si připravíte nějaké to jídlo bez masa. Ptáte se proč? Odpověď je velmi snadná – bezmasá jídla chutnají báječně a hlavně – nejsou pro lidský organismus takovou zátěží. V tomto článku vám přinášíme inspiraci hned na několik super chutných receptů bez masa. Který z nich se stane vaším favoritem?
Není nic jednoduššího, rychlejšího a chutnějšího
Pokud máte rádi rychlé vaření, určitě by vaší pozornosti neměl uniknou recept na zapečenou brokolici. Patří k nejednodušším, takže ho hravě zvládnou všichni začínající kuchaři a dokonce i šikovné děti. Základ receptu je prostý – je to jedna velká brokolice. Tu je třeba pokrájet na menší kousky a krátce spařit. Poté už jí stačí jen poskládat do zapékací misky, přelít bešamelem a zapéct. K tomuto základu je dobré přidat ještě další zeleninu. Přidat můžete třeba i sýr. Pokud chcete vydatnější jídlo, zapečte brokolici společně s těstovinami. V tomto případě nezapomeňte přidat vajíčko, aby vše drželo pěkně pohromadě.
Variace na luštěniny a jiné netradiční suroviny
Mezi skvělá bezmasá jídla patří i luštěniny. Může to být třeba klasika v podobě kyselé čočky s vejcem nebo fazole se zeleninou. Objevit můžete ale i jiné chutě. Určitě je skvělá pohanka, ze které může připravit super chutnou kaši. Zajímavé jsou i jáhly (loupané proso). Jáhly jsou bohaté na mnoho minerálních látek, takže se řadí mezi velmi prospěšné suroviny, které by se měly objevit i ve vašem jídelníčku. Úžasně chutné je například jáhelné rizoto či žampiony plněné jáhlovou směsí.
Nebojte se nových chutí
Pokud vaříte bezmasá jídla, dostáváte možnost experimentovat s kořením. Nebojte se vyzkoušet nové chutě. Super ochucovadlem je například indické koření kurkuma či koření galgan, které připomíná zázvor. Rozhodně byste měli používat také čerstvé bylinky.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *